fbpx Přeskočit na obsah
Návrh bez názvu

V čem se liší prodej nemovitostí dle měst?

Prodej nemovitosti

Jak se liší prodej nemovitostí podle jednotlivých měst? Kromě cen jsou zásadní rozdíly také v rychlosti prodeje. Na co se připravit, pokud chcete prodat nemovitost v Praze, Brně nebo v Kralovicích?

Pokud prodáváte nemovitost v Praze, budete to mít poměrně snadné. To samé platí i pro Brno, Ostravu a další velká města. Tržní ceny bytů ve městech jsou dneska sice vyšší než kdy dřív, to samé však platí i o zájmu o bydlení v těchto lokalitách, takže se nemusíte obávat, že by prodej trval oproti minulosti výrazně déle. Zvlášť, pokud přípravě nemovitosti a marketingu věnujete potřebnou péči. 

Jaká jsou specifika prodeje nemovitostí podle jednotlivých měst a jak zaujmout co nejširší množství potenciálních kupců?

Prodej nemovitostí v Praze je i dnes výhrou

Prodej nemovitosti v Praze asi tím nejlepším, co může realitního makléře (potažmo i majitele nemovitosti) potkat.

Pražské nemovitosti se prodávají jedna radost, ať už jsou v jakémkoliv stavu nebo v jakékoliv lokalitě. Potřebujete prodat nemovitost 1kk v Letňanech či v Radotíně? Nebo maličký byt v centru? V Praze se skutečně nemusíte bát, že byste prodali pod cenou (rozhodně ne se zkušeným makléřem). 

A to se samozřejmě týká i větších nemovitostí. Kromě garsonek, které jsou skvělé nejen pro singl lidi, se jedná také o ideální investiční byty, se velmi dobře prodávají také nemovitosti o velikosti 3+1 a větší. Kdo si může dovolit hypotéku, jen málokdy chce bydlet s dětmi v nájmu. 

Jak prodat nemovitost v Praze rychle a draze?

Stejně jako v ostatních městech, i v Praze hraje při prodeji nemovitostí velkou roli vedle lokality také celkový stav nemovitosti. O tom, jak velký vliv může mít na cenu pár vizuálních změn, šikovně udělané fotografie a videoprohlídka, se můžete dočíst v článku 3 tipy, jak prodat nemovitost za více peněz.

Vzhledem k tomu, o jak žádanou lokalitu se jedná, je Praha poměrně specifická co do množství zájemců. Nižší ceny či zájmu se však nemusíte bát ani v přilehlých oblastech. Nemovitost prodáte draze a rychle i v Úvalech, Říčanech a dalších menších městech v pražském okolí. 

Prodej nemovitostí v Brně

Specifika prodeje nemovitostí v Brně se od těch pražských příliš neliší. Zvlášť v posledních letech se Brnu přezdívá „české Silicon Valley“ a tomu odpovídají i ceny zdejších nemovitostí.

Pokud prodáváte nemovitost v Brně, připravte se na velkou konkurenci, ale současně na poměrně slušné zisky.

Stejně jako v Praze je důležité věnovat patřičnou pozornost úpravám nemovitosti – to platí ostatně pro jakoukoliv lokalitu. Vždy prodáte lépe, pokud potenciální zájemce zaujmete už na první pohled na fotky či video. Toho opět můžete dosáhnout prostřednictvím kvalitně odvedeného homestagingu a celkové prezentace.

Při formulování nabídky nezapomeňte vyzdvihnout veškerá pozitiva, která nemovitost nabízí. Jedná se o byt ve stavu před rekonstrukcí? Skvělé – budoucí majitel si může bydlení zařídit do nejmenšího detailu podle svých představ. Neprodávejte v inzerátu nemovitost, ale splnění snu o dokonalém bydlení.

To samé platí i při prodeji nemovitostí v Ostravě a dalších velkých městech, v nichž je po nemovitostech velká poptávka. O něco těžší už to bude ve městech, která méně než 30 000 obyvatel.

Prodej nemovitostí v menších městech

Velká města jsou poměrně specifická. Zájem o bydlení v Praze a Brně je stále velmi vysoký, a to se samozřejmě odráží i na vyšších cenách nemovitostí a na rychlosti prodeje.

Pokud chcete prodat nemovitost v menším městě, budete se muset obrnit trpělivostí. Prodej nemovitostí v Kralovicích zabere zásadně více času a práce než prodej nemovitosti např. v Domažlicích.

V obou městech přitom za nemovitost získáte sotva zlomek ceny, kterou dostanete ve městech nad 30 000 obyvatel.

Při prodeji v menších městech je prezentace nemovitosti a marketing ještě drobet důležitější než například v Praze.

Nebojte se marketingově cílit i na větší města v širším okolí. Vyzdvihněte výhody bydlení v menším městě, mezi které patří klidné prostředí spojené s výbornou občanskou vybaveností. Jedná se o skvělé místo pro rodiny s dětmi a pro každého, kdo dovede ocenit ticho a klid, ale přitom ho neláká život na vesnici…

Potřebuje prodat nemovitost na malém městě či ve větším co nejrychleji a s co největším ziskem? Naši zkušení makléři, které najdete po celé ČR, zvládnou zvednout cenu vaší nemovitosti až o 25 %. Tak se na nás nebojte obrátit, rádi vám pomůžeme se vším, co se prodeje týká.