fbpx Přeskočit na obsah
Návrh bez názvu

3 tipy, jak prodat nemovitost rychleji a za více peněz

Marketing

Prodat nemovitost nestačí. Co většina majitelů nemovitosti (i realitních makléřů) skutečně chce, je prodat nemovitost dobře, což znamená s co nejvyšším ziskem. Jak na to? Pomocí několika jednoduchých kroků je možné zvýšit cenu nemovitosti o 10 i více procent, stejně tak pomohou výrazně zvýšit rychlost, s jakou se vaše nemovitost prodá. O jaké kroky jde?

Homestaging – příprava nemovitosti na prodej

Pokud čas od času procházíte realitní portály, pravděpodobně jste si toho všimli sami. V kolika inzerátech vidíte fotografie jako z hororu? Zašlý nábytek, špinavé koberce, v lepším případě prázdné místnosti a v tom horším místnosti plné nepořádku…

Tak nemovitost s takovou prezentací si na nové majitele nějaký ten pátek počká. K tomu přidejte ještě fotografie nevalné kvality a budete rádi, pokud prodáte o desítky procent pod cenou, a to kdo ví jestli.

Naopak pokud nemovitosti věnujete před její prezentací dostatek času a péče, cena se může zvednout až o 25 % a rychlost prodeje až o 78 %!

Co je homestaging a jaký je jeho cíl?

Homestaging není rekonstrukce a jeho cílem není ani tvorba útulného domova. Jedná se o efektní uspořádání nábytku, optické zvětšení místností, dodání doplňků a dekorací… zkrátka o to, udělat z nemovitosti co nejatraktivnější prostor pro potenciální kupce.

Tzv. „home stager“ si musí zpravidla poradit s tím, co má k dispozici. Výsledkem a cílem těchto úprav je vytvořit neutrální, funkční, a především přitažlivý výsledek, který bude působit atraktivně (nejen) na fotkách.

První dojem je při prodeji nemovitostí extrémně důležitý, a proto je extrémně důležitý i profesionální homestaging.

Proč nechat přípravu nemovitosti na profesionálech?

Homestager je člověk, který má od nemovitosti odstup a je během přípravy k prodeji objektivní. Ví, jak zaujmout co nejširší okruh zájemců. To je pro samotné majitele nemovitosti často nemožné. Home stager pracuje s neutralitou a ve výsledku se neodráží jeho osobní vkus, což se lidem bez zkušeností v tomto oboru podaří málokdy.

Jak už jsme zmiňovali, jedním z nejdůležitějších okamžiků při prodeji nemovitosti je ten úplně počáteční dojem, kdy se zájemce rozhodne „ano, tohle chci,“ a k tomu nestačí mít nemovitost pouze upravenou. Stejně tak důležitá je i profesionální prezentace.

Nepodceňujte kvalitní fotografie

Drtivá většina lidí hledá nemovitosti na internetu, kde si na nemovitost udělají první dojem. Investice do homestagingu ztrácí smysl v okamžiku, kdy máte u inzerátu pár nepovedených, trochu rozmazaných fotek z mobilního telefonu.

S prodejem nemovitostí se to má tak trochu jako se svatbou. Pravděpodobně vás mockrát za život nečeká. Akorát, že u svatby se vám investice do kvalitních fotografií vrátí ve vzpomínkách, kdežto při prodeji nemovitosti profesionální fotografie zvýší rychlost prodeje (často až o 32 %) a k tomu si můžete díky kvalitní prezentaci říct i o více peněz – takže se vám investice vrátí i finančně.

Profesionální fotograf pracuje nejen s kvalitním objektivem, ale především s kompozicí, nasvícením, barevností, úhly… a to vše se odráží na konečném výsledku, a především na prvním dojmu, který nemovitost na případných zájemcích zanechá…

Videoprohlídka

Jedním z nejdůležitějších marketingových nástrojů při prodeji nemovitosti je v dnešní době video.

Kvalitní videoprohlídka s hodnotným obsahem a vysokou kvalitou může zájem o nemovitost zvýšit až o stovky procent (podle webu Easy Agent Pro konkrétně o 403 %). V dnešní době je video celkově velmi oblíbeným způsobem získávání informací, a tak není divu, že video preferuje až 60 % zájemců.

Přesto všechno video při prodeji využívají realitní makléři pouze výjimečně.

Přitom zde platí to samé, co u kvalitních fotografií. Přestože u videa je časová i finanční náročnost jeho tvorby skutečně nezanedbatelná, investice se vám mnohonásobě vrátí při samotném prodeji.

Nutností je však video vytvořené skutečně profesionálně, a to od samotného scénáře, natočení videa až po jeho editace.

Ani zde se bez profesionála neobejdete – nebo pouze investujete moře času do výsledku, který možná potenciální zájemce spíše odradí…

Chcete prodat nemovitost rychle a s co největším ziskem? Pomůžeme vám

V Keller Williams máme nejen tým profesionálních makléřů s mnohaletými zkušenostmi, ale spolupracujeme také se špičkovými profesionály ve všech zmíněných oborech.

Pokud chcete svou nemovitost prodat s co největším ziskem a přitom v co nejkratším čase, neváhejte se na nás obrátit!