fbpx Přeskočit na obsah
Základní typy nemovitostí na Floridě

Základní typy nemovitostí na Floridě

Vyznáte se v základních typech nemovitostí na Floridě? Pokud ne, tento článek se vám bude líbit!

Více než 70 % američanů žije v SINGLE FAMILY HOME, což je klasický rodinný dům s pozemkem. V rámci developerského projektu si každý od jedné stavební firmy vybere z jejich nabídky typových domů.

SINGLE FAMILY HOME

Standardní rodinný dům, ve kterém žije 70 % američanů

Druhou možností je dům, který je navržen a postaven podle specifických požadavků majitele, tzv. CUSTOM HOME, což se samozřejmě projeví v ceně domu. K domu z developerského projektu jsou velice často k dispozici další společná zařízení, jako např. tenisový kurt, členství v golfovém klubu, bazén, klubovna apod.

CUSTOME HOME

Dům, navržen a postaven na přání klientů

Specifickým typem rodinného domu jsou VILLAS, malé přízemní domky, které mohou být buď DETACHED (samostatné) a většinou se jejich velikost pohybuje do 130 m² nebo ATTACHED (řadové) ve velikosti okolo 90 m². Na rozdíl od bytů jsou jejich sdílené stěny betonové a poskytují větší soukromí. Vždy jsou součástí komunity a řízené asociací.

VILLAS

MULTI FAMILY HOMES jsou vícegenerační domy s jedním majitelem. Podle počtu bytových jednotek jsou nazývány DUPLEX či TRIPLEX.

MULTI FAMILY HOMES

Velmi oblíbené pro svoji nízkou cenu jsou na Floridě MANUFACTURED (prefabrikované) domy. Jsou kompletně sestavené v továrně a umístěné v komunitě. Mnoho z nich je velice ubohých, ale existují i komunity na břehu oceánu s bazénem, dokem na loď a podobnými vymoženostmi.

MANUFACTURED

Byty se podle druhu vlastnictví rozdělují na APARTMENTS – celý dům nebo komplex má jednoho majitele, který byty pronajímá a CONDOS, kde každý byt má svého majitele.

CONDOS

Nejnižší typy budov, v nichž jsou apartments nebo condos, se nazývají LOW-RISE. Byty připomínající české řadovky mohou mít i garáže a rozprostírají se ve dvou nebo i více patrech nebo jsou byty situované na jednom patře a v tomto případě mají vlastní externí schodiště.

LOW-RISE

MID-RISE domy mají 4-9 pater, jsou většinou stavěny na golfových hřištích nebo blízko pláží.

MID-RISE

Takzvané HIGH-RISY jsou luxusní domy o 10ti a více patrech nabízející posilovny, bazény, kina, grilovací terasy, podzemní parkoviště, 24-hodinovou službu na recepci a jiné. Tomuto luxusu samozřejmě odpovídá i cena.

HIGH-RISE

Jmenuji se Riana Kodat a mám dlouholeté zkušenosti s realitami na Floridě, kde jsem více než 20 let se svou rodinou žila. Velice ráda vám zodpovím jakýkoliv dotaz nebo pomůžu s koupí či prodejem nemovitosti. Ráda se s vámi potkám osobně buď na Floridě, nebo v Praze. Prosím neváhejte mě kontaktovat a domluvit si osobní schůzku, nebo on-line hovor.

Přečtěte si také moje další články o nemovitostech na Floridě:
>> VYPLATÍ SE NA FLORIDĚ KOUPIT BYT, NEBO RADĚJI ROVNOU RODINNÝ DŮM?

Autor článku