Přeskočit na obsah
Talichova_13

Podnájem velkého bytu 4+1 v unikátním terasovitém domě

Talichova, Praha - Břevnov

30 000 Kč

Talichova_62
Talichova_69 Prohlédnout 24 fotek
dispozice

4+1

dispozice
plocha

125 m2

plocha
nadzemnípodlaží

7

nadzemní
podlaží

O nemovitosti

Unikátní dům, jehož podobu má na svědomí architekt V. Mulač, vznikl na počátku 70. let. Výstavní skříni tehdejší československé stavařiny stály předlohou terasovité domy ve Švýcarsku, které pracovaly s citlivým usazením do krajiny. Prostřednictvím zelených teras opticky odlehčovaly hmotu stavby a harmonicky splývaly se svahy, ve kterých byly stavěny. Jižní svah sousedící s břevnovskými klášterními zahradami tak v 70. letech oživily stavby, které snesly srovnání s evropskou špičkou.

Nabízený byt je v celém domě největší. Plnotučných 125 m2 uvnitř doprovází 66 m2 terasa, která kolem dokola lemuje celý byt. Se svou jižní a západní orientací a otevřeným panoramatickým výhledem poskytuje úžasné výhledy do širokého okolí. V současné koncepci umožňuje byt i vícegenerační bydlení se dvěma obýváky – jeden na východní straně bytu, druhý naopak na západní. Výstup na terasu je možný ze všech pokojů s výjimkou toho nejmenšího.

Východní obývací pokoj je největší místností bytu – 27 m2. Hlavní ložnice (15 m2) sdílí s tímto pokojem výstup na největší a nejjižněji předsazenou plochu terasy. Následuje nejmenší ložnice (13 m2) a západní obývák (26 m2), kterým lze projít do části, která se u sousedů nejčastěji mění z terasy na zimní zahradu. Královsky velká chodba (30 m2) pak umožňuje umístění řady vestavěných skříní včetně oddělené šatny. Tu, ruku na srdce, mohou závidět řady soudobých bytů, natož pak 50 let starý projekt.

Kuchyně je řešena jako samostatná místnost, která má společně s koupelnou jako jediná okna na sever, tedy směrem do ulice Talichova. Toaleta je oddělená, k bytu taktéž náleží sklepní kóje. V domě nechybí výtah, avšak nebude potřeba. Byt je svou severní fasádou přímo v úrovni ulice, jižní fasádou pak v šestém patře – pro dokreslení rozlehlosti bytu, ale i složitosti terénu, ve kterém byl dům stavěn.

Byt je v původním stavu, okamžitě k dispozici. Srovnejme jak jeho pojetí, tak pojetí samotného domu se současnou bytovou výstavbou a položme si otázku, zda i ta bude po 50 letech vypadat stejně nadčasově. Tato zajímavá stavba pochopitelně neunikla televizním obrazovkám, a tak ji můžete obdivovat i v řadě dobových kultovních snímků.

Ulice Talichova je slepá, nachází se pod VÚN v blízkosti Břevnovského kláštera, 6 minut autobusem od metra Petřiny. Uzavírána je podnájemní smlouva, nikoliv nájemní. Byt je současně nabízen k prodeji.

Podrobné informace

Adresa
Talichova, Praha - Břevnov
Podkategorie
4+1
Umístění objektu
Centrum obce
Typ zástabvy
Obytná
Poloha domu
Samostatný
Třída energetické náročnosti budovy
G - Mimořádně nehospodárná
Užitná plocha
125 m2
Stav objektu
Před rekonstrukcí
Vlastnictví
Osobní
Typ
Pronájem
Cena
30 000 Kč Kauce 30.000 Kč. Poplatky 8.400 Kč + spotřeby.; bez poplatků; včetně provize
Cena k jednání
Ne
Půdní vestavba
Ne
Výtah
Ano
Nízkoenergetický
Ne
Bezbariérový
Ne
Bazén
Ne
Balkón
Ne
Lodžie
Ne
Terasa
Ano
Sklep
Ano
Elektro
230V
Voda
Dálkový vodovod
Odpad
Veřejná kanalizace
Topení
Ústřední dálkové
Vybavení
Ne
Zatíženo hypotékou
ne
Třída energetické náročnosti budovy
G - Mimořádně nehospodárná
Ochrana
Ochranné pásmo
Patro
7
Podlaží počet
9
Parkování
Ne
Stavba
Cihlová
Rok kolaudace
1975
Užitná plocha
125 m2
Plocha terasy
66 m²
Plocha sklepu
2 m2
ondrej_cernovicky_stin

Kontaktujte nás