fbpx Přeskočit na obsah
Usedlost Velenice

Prodej zemědělská usedlost, 213 m2 - Velenice

Velenice - Velenice

2 990 000 Kč

Usedlost Velenice
Usedlost Velenice Prohlédnout 22 fotek
dispozice

Zemědělská usedlost

dispozice
plocha

213 m2

plocha

O nemovitosti

Nabízíme Vám jedinečnou zemědělskou usedlost v malebné lokalitě Velenic. Tato prostorná nemovitost s užitnou plochou 213 m2 a rozlohou pozemku 2.239 m2 poskytuje ideální prostor pro klidný život na venkově. Stav objektu je ve stavu odpovídající svému stáří (počátek 20 stol.) a celkovému původnímu charakteru budovy. Vyžaduje určité renovace či rekonstrukce závislé od míry Vaší náročnosti a představy o budoucím využití celého stavení.
Střecha obou budov (usedlost + stodola) je pokryta betonovými taškami, kterých je dostatek i pro budoucí výměny. Aktuálně není nikde viditelné nebo znatelné její poškození či netěsnost. Krovy a trámy jsou také v relativně dobrém stavu bez nutnosti okamžité výměny nebo zásahu.
V domě je nově instalována vodárna napojena na 45metrů hlubokou studnu s repasovaným čerpadlem a novým boilerem. Odpady jsou řešeny žumpou, která je nadstandardně velká /původně pro dobytek/.
Přízemí domu bylo celoročně obýváno a dispozičně řešeno jako 2+KK s novou koupelnou včetně vany a samostatným WC. Sociální zázemí vytápí přímotopný radiátor. V hlavním pokoji KK jsou funkční krbová kamna, která mají přípravu na výměník včetně el. připojení a zakoupeno 7ks radiátorů. Přízemí domu je také částečně pod novou elektroinstalací včetně rozvaděče.
Dům má celkově 3 patra, přízemí a podkroví. Samozřejmostí je nižší světlá výška (2,1 – 2,3m).
Přízemí a první patro jsou obytné, navazují dvě půdní patra, která jsou zcela holá, pouze prkenné podlahy a trámy. V každém půdním patře je cca 110 m2 podlahové plochy. Druhá půda má již významně degradovanou podlahu, není zcela pochozí.
V prvním patře je také 13m2 pavlač, která je již v havarijním stavu. Dále je v prvním patře 5 samostatných místností a velmi prostorná chodba, celkem 131 m2 užitné plochy. Významným bonusem usedlosti je samostatný zděný suchý sklep mimo budovu s plochou 32 m2 a konstantní nízkou teplotou. Dále stodola s bohatým vnitřním prostorem dalších 130 m2 plochy.
Největší devizou této nemovitosti je samotná lokalita, kde její atmosféru je třeba nasát osobně. Jste zváni na prohlídkové odpoledne do Velenic u Zákup, čas prohlídky si rezervujte u makléře.

Podrobné informace

Adresa
Velenice - Velenice
Podkategorie
Zemědělská usedlost
Typ domu
Patrový
Umístění objektu
Polosamota
Typ zástabvy
Venkovská
Poloha domu
Samostatný
Užitná plocha
213 m2
Plocha pozemku
2 239 m2
Stav objektu
Dobrý
Typ
Prodej
Cena
2 990 000 Kč včetně poplatků; včetně provize
včetně právního servisu
včetně DPH
Cena k jednání
Ne
Rok výstavby
1919
Půdní vestavba
Ne
Výtah
Ne
Nízkoenergetický
Ne
Bezbariérový
Ne
Bazén
Ne
Balkón
Ne
Lodžie
Ne
Terasa
Ne
Sklep
Ne
Velikost
5 a více pokojů
Elektro
230V, 400V
Voda
Studna
Odpad
Septik, Jímka, Trativod
Topení
Lokální tuhá paliva
Vybavení
Částečně
Doprava v blízkosti
Silnice
Typ cesty v blízkosti
Asfaltová
Zatíženo hypotékou
ne
Podlaží počet
1
Parkování
Ne
Stavba
Smíšená
Podlahová plocha
323 m2
Užitná plocha
213 m2
Užitná plocha přízemí
82 m²
Zastavěná plocha
466 m2
Plocha zahrady
2 m2
Plocha nebytových prostor
234 m²
Výška stropu
2,10 m
Miroslav_Slabý_stín2

Kontaktujte nás