Přeskočit na obsah
RD_Horoměřice_91

Unikátní dům 4+kk v Horoměřicích

Tichá, Horoměřice - Horoměřice

21 900 000 Kč

RD_Horoměřice_89
RD_Horoměřice_107 Prohlédnout 39 fotek
dispozice

Vila

dispozice
plocha

250 m2

plocha

O nemovitosti

Návrh z pera Ing. arch. Petra Fuchse (FUX team) zvítězil v roce 2013 v cenách odborné poroty za Stavbu roku pro Středočeský kraj, vítěz veřejnosti v téže kategorii a také cenu za energetickou úsporu. Architekt jej zařadil do svých utopických děl a udělil mu jméno AMONIT, které odkazuje na hlavní prvek domu – půdorys ve tvaru ulity.

Svérázné architektonické řešení si vyžádalo řadu neobvyklých technologických postupů. Betonový monolit, který tvoří hlavní konstrukční prvek, má svůj význam také z uživatelské hlediska – minimalizace tepelným mostů. Tento parametr se stal jedním z důvodů, proč dům zvítězil v soutěži o energetickou úsporu. Řada řešení pro náročnou konstrukci však založila rovněž základ dominantním prvkům interiéru, kterými jsou například odhalené lepené nosníky stropů obývacího pokoje nebo vysoký tubus centrálně umístěné schodiště s prosklenou střechou.

Fajnšmekr a fanoušek stavitelství může obdivovat dům ze všech stran, z každé totiž vypadá jinak. Ochuzen nezůstane však ani praktik, kterého potěší skutečně majestátní obývací pokoj, jehož plocha je téměř 80 m2 a výška stropů dosahuje ke 3.5 metrům. Velkorysý kuchyňský prostor je doplněn o velkou spižírnu. Velká okna zajišťují dostatek světla a výstup na terasu, přičemž nechybí ani nostalgický odkaz v podobě kachlových kamen.

Hlavní ložnice je umístěná v prvním podlaží, nabídne velikost 22 m2 a vlastní koupelnu (13 m2). Ta je vybavena volně stojící vanou i sprchovým koutem. V přízemí domu se dále nachází prostorná šatna (11 m2) a technická místnost s prádelnou. Všechny části přízemí jsou přístupné ze vstupní chodby (25 m2), na jejímž začátku se nachází oddělené vstupní zádveří i toaleta.

Druhé podlaží tvoří dva pokoje a koupelna. Tím prvním je pracovna s jižní prosklenou fasádou a vysokým stropem, jejíž výhled není cloněn okolními stavbami. Jedním z hlavních benefitů domu je právě jeho umístění na konci slepé ulice s jediným přímým sousedem. Horní koupelna je mezi ložnicemi, přičemž druhá má k dispozici výstup na střešní terasu.

Střecha je částečně řešená jako zelená (tedy porostlá), což má mimo jiné zásadní dopad na udržování konstantní teploty po celý rok (neakumuluje teplo – nepřehřívá se, ani nechladne). Z terasy je volný výhled do okolí, pozorovat můžete například lesy, které se nachází hned za polem, pár set metrů od domu.

Vytápění domu je podlahové, zdrojem tepla je plynový kotel (spotřeba mezi 14 až 23 MWh/rok, dle sezony). Stínění je ovládané dálkově. Mimo hlavní půdorys domu je přičleněna garáž na dvě auta, která se nachází při vstupu domu. Tato severní část domu je obložena cihlami a tvoří tak významný kontrast k jižní fasádě, která je sytě barevná (návrh malíře). Pozemek o velikosti 1.067 m2 slouží i praktickým účelům, proto na něm najdete velký skleník, zahradní domek i užitkovou část pro záhonky.

Unikát, který vznikl jako důkaz toho, že možné je téměř cokoliv. Rád vám poskytnu více informací na samostatném webu nabídky.

Podrobné informace

Adresa
Tichá, Horoměřice - Horoměřice
Podkategorie
Vila
Typ domu
Patrový
Umístění objektu
Okraj obce
Typ zástabvy
Obytná
Poloha domu
Samostatný
Třída energetické náročnosti budovy
G - Mimořádně nehospodárná
Užitná plocha
250 m2
Plocha pozemku
1 m2
Stav objektu
Velmi dobrý
Typ
Prodej
Cena
21 900 000 Kč včetně provize
Cena k jednání
Ne
Rok výstavby
2012
Půdní vestavba
Ne
Nízkoenergetický
Ne
Bezbariérový
Ne
Bazén
Ne
Balkón
Ano
Lodžie
Ne
Terasa
Ano
Sklep
Ne
Velikost
4 pokoje
Telekomunikace
Telefon, Internet, Kabelové rozvody
Elektro
230V, 400V
Plyn
Plynovod
Voda
Dálkový vodovod
Odpad
Veřejná kanalizace
Topení
Podlahové
Vybavení
Částečně
Doprava v blízkosti
Vlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
Typ cesty v blízkosti
Dlážděná, Asfaltová
Zatíženo hypotékou
ne
Třída energetické náročnosti budovy
G - Mimořádně nehospodárná
Parkování
Ne
Stavba
Skeletová
Rok kolaudace
2013
Užitná plocha
250 m2
Zastavěná plocha
265 m2
Plocha zahrady
802 m2
ondrej_cernovicky_stin

Kontaktujte nás