Přeskočit na obsah
RD_Hovorčovice_14

Prodej moderní funkcionalistické vily 5+kk | Hovorčovice

Růžová, Hovorčovice - Hovorčovice

29 690 000 Kč

RD_Hovorčovice_29
RD_Hovorčovice_32 Prohlédnout 39 fotek
dispozice

Rodinný

dispozice
plocha

255 m2

plocha
parkovacístání

4

parkovací
stání

O nemovitosti

Stavba z roku 2017, která nese nezaměnitelný rukopis prestižního architektonického studia KarešARCH, je hrdým reprezentantem moderního českého funkcionalismu. Dvoupodlažní stavba se 4 ložnicemi, 3 koupelnami a garáží na dvě auta se nachází na kraji obce Hovorčovice. S jediným sousedem, volným výhledem do polí a zeleně.

Architektura domu pracuje s čistými liniemi, velkou prosklenou plochou a vizuálními odkazy připomínajícími zaoceánské lodě. Velkoplošná bezrámová dřevo-hliníková okna tvoří čistý přechod mezi exteriérem a interiérem domu, který je umocněn taktéž identickým materiálem podlah venkovní terasy a prvního podlaží – velkoformátový travertin.

První podlaží domu tvoří velkorysý prostor, který v sobě spojuje obývací pokoj, jídelnu a kuchyni. Celková plocha činí 53 m2. Dominantou je mimo velkých oken taktéž krb, jehož ohniště je zapuštěné pod úroveň podlahy. V celém domě můžete narazit na vestavěný nábytek, který ve své designové jednotě utváří konzistentní kvalitu – a to jak pohledovou, tak materiálu a zpracování. Kuchyňská linka v bílé barvě tvoří společně s ostrůvkem perfektní zázemí pro nadšené kuchaře, kteří zůstanou díky koncepci prostoru stále propojení se společenským děním. Praktiky pak potěší velká samostatná spižírna.

Návštěvu můžete ubytovat v jediné spodní ložnici, která disponuje vlastní koupelnou. Auta pohodlně zaparkujete do garáže, která pojala také prostor pro dílnu. Nechybí taktéž spodní technická místnost kombinovaná s prostorem pro posilovnu, samostatná toaleta a vstupní zádveří s oknem.

Druhé podlaží je koncipováno jako čistě soukromá zóna. 3 ložnice, dvě koupelny. První z ložnic však můžete snad i minout, neboť je její vstup zakomponován do dřevěného obkladu vyrobeného metodou intarzie. Hlavní rodičovská ložnice je zcela oddělená, tedy s vlastní šatnou i prostornou koupelnou, jejíž obklad rovněž tvoří travertin. Působivým prvkem je bezrámové okno směřující do polí, které vytváří dojem neviditelného skla.

Zbylé dvě ložnice jsou koncipované jako dětské pokoje, obě mají k dispozici vlastní šatnu. Koupelna je společná, přístupná z chodby. Její rozloha je 9 m2. Z jedné z dětských ložnic je pak přístup na ochoz kolem domu, zatímco u druhé je vstup do technické místnosti s prádelnou. Tu oživuje typický signature prvek studia, kterým je kulaté okno.

Pozemek o ploše 846 m2 je rohový a nachází se na něm pěstěná zahrada s dokonalým trávníkem, o jehož závlahu se stará automatický systém a to včetně záhonků a truhlíků. Napojen je na 5 m3 nádrž na dešťovou vodu a také 40 m hlubokou studnu. Drtivá plochy zahrady je orientována západním směrem, k posezení nechybí krytá terasa před obývákem i ukrytá relaxační zóna se zahradní sprchou.

Dům je vytápěn podlahovým topením s plynovým kotlem, nechybí systém rekuperace a venkovní elektrické žaluzie. Budova spadá do en. kategorie B. Pokud vás o tomto mimořádném domě zajímá více informací (detailní popis, fotky, plánky, spotřeba energie), rád vám poskytnu odkaz.

Podrobné informace

Adresa
Růžová, Hovorčovice - Hovorčovice
Podkategorie
Rodinný
Typ domu
Patrový
Poloha domu
Samostatný
Třída energetické náročnosti budovy
B - Velmi úsporná
Užitná plocha
255 m2
Plocha pozemku
846 m2
Stav objektu
Novostavba
Typ
Prodej
Cena
29 690 000 Kč
Cena k jednání
Ne
Rok výstavby
2017
Půdní vestavba
Ne
Výtah
Ne
Nízkoenergetický
Ne
Bezbariérový
Ano
Bazén
Ne
Balkón
Ano
Lodžie
Ne
Terasa
Ano
Sklep
Ne
Velikost
5 a více pokojů
Telekomunikace
Telefon, Internet, Kabelové rozvody
Elektro
230V, 400V
Plyn
Plynovod
Voda
Dálkový vodovod, Studna
Odpad
Veřejná kanalizace
Topení
Ústřední plynové, Podlahové
Vybavení
Částečně
Doprava v blízkosti
Vlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
Typ cesty v blízkosti
Asfaltová
Zatíženo hypotékou
ne
Třída energetické náročnosti budovy
B - Velmi úsporná
Energetický průkaz podle vyhlášky
Vyhláška 78/2013 Sb
Ukazatel energetické nárocnosti budovy
83 kWh/m2 za rok
Podlaží počet
2
Počet garáží
2
Parkování
Ano
Míst k parkování
2
Stavba
Cihlová
Rok kolaudace
2017
Podlahová plocha
255 m2
Užitná plocha
255 m2
Zastavěná plocha
195 m2
Plocha zahrady
65 m2
ondrej_cernovicky_stin

Kontaktujte nás